Orari

Orari 2017-2018

orari feletto 2017 2018
LUNEDì MARTEDì MERCOLEDì GIOVEDì VENERDì SABATO DOMENICA
09.00 - 10.00 Wing Tsun09.00 - 10.30
Passalacqua Matteo
10.00 - 11.00 Brazilian10.00 - 12.00
Corvaglia Edi
11.00 - 12.00 Functional11.00 - 12.00
Callegari Francesco
Functional11.00 - 12.00
Callegari Francesco
12.00 - 13.00
13.00 - 14.00
14.00 - 15.00
15.00 - 16.00 Sanda15.30 - 17.30
Agonisti
Callegari Francesco
16.00 - 17.00 Sanda Kids16.30 - 17.30
Callegari Francesco


Wushu Kids17.00 - 18.00
Pastorino Michele


Wushu Kids17.00 - 18.00
Licitra Elena


Wushu Kids17.30 - 18.30
Callegari Francesco


Functional18.00 - 19.00

wushu18.30 - 20.00
Callegari Francesco


Kung fu Shaolin18.30 - 22.00
Callegari Francesco


Sanda20.00 - 22.00

Taekwondo20.30 - 22.00
Negura Dumitru
Sanda Kids16.30 - 17.30
Callegari Francesco


Wushu Kids17.00 - 18.00
Pastorino Michele


Wushu Kids17.00 - 18.00
Licitra Elena


Wushu Kids17.30 - 18.30
Callegari Francesco


Functional18.00 - 19.00

wushu18.30 - 20.00
Callegari Francesco


Kung fu Shaolin18.30 - 22.00
Callegari Francesco


Sanda20.00 - 22.00
Callegari Francesco
17.00 - 18.00 TAEKWONDO KIDS17.00 - 18.00
Diafano Claudio


Wing Tsun Kids17.00 - 18.00
Passalacqua Matteo


Judo Bambini17.00 - 18.00
Wing Tsun Kids17.00 - 18.00
Passalacqua Matteo


Judo Bambini17.00 - 18.00

TAEKWONDO KIDS17.00 - 18.00
Diafano Claudio


Functional17.00 - 19.00

Judo Bambini18.00 - 19.00

Tricking18.00 - 19.00
Valentino Solinas
18.00 - 19.00 Judo Bambini18.00 - 19.00

Functional18.00 - 19.00

BJJ Kids18.00 - 19.00
Gorizizzo Marco
Functional18.00 - 19.00

BJJ Kids18.00 - 19.00
Gorizizzo Marco
19.00 - 20.00 Brazilian19.00 - 20.30
Corvaglia Edi


Wing Tsun19.00 - 20.30
Passalacqua Matteo


SAVATE20.30 - 22.00
Munini Marco


Muay Boran20.30 - 22.00

Escrima20.30 - 22.00
Brazilian19.00 - 20.30
Corvaglia Edi


Tricking19.00 - 20.30
Valentino Solinas


Muay Boran20.30 - 22.00

Ryukyu Kempo20.30 - 22.00
Frisan Gianluca
Brazilian19.00 - 20.30
Corvaglia Edi


Wing Tsun19.00 - 20.30
Passalacqua Matteo


Escrima20.30 - 21.30

SAVATE20.30 - 22.00
Munini Marco


Taekwondo20.30 - 22.00
Negura Dumitru
20.00 - 21.00
21.00 - 22.00
Click on the class name to get additional info

Lunedì

Martedì

Mercoledì

Giovedì

Venerdì

Sabato

LUNEDì MARTEDì MERCOLEDì GIOVEDì VENERDì SABATO DOMENICA
18.00 - 19.00 wushu18.30 - 20.00
Callegari Francesco
Tricking18.00 - 19.00
Valentino Solinas
wushu18.30 - 20.00
Callegari Francesco
19.00 - 20.00 Tricking19.00 - 20.30
Valentino Solinas
20.00 - 21.00
Click on the class name to get additional info

Martedì

Mercoledì

Venerdì

LUNEDì MARTEDì MERCOLEDì GIOVEDì VENERDì SABATO DOMENICA
09.00 - 10.00 Wing Tsun09.00 - 10.30
Passalacqua Matteo
10.00 - 11.00
11.00 - 12.00
12.00 - 13.00
13.00 - 14.00
14.00 - 15.00
15.00 - 16.00
16.00 - 17.00
17.00 - 18.00
18.00 - 19.00 Kung fu Shaolin18.30 - 22.00
Callegari Francesco
Kung fu Shaolin18.30 - 22.00
Callegari Francesco
19.00 - 20.00 Wing Tsun19.00 - 20.30
Passalacqua Matteo


Escrima20.30 - 22.00

Muay Boran20.30 - 22.00
Wing Tsun19.00 - 20.30
Passalacqua Matteo


Escrima20.30 - 21.30
20.00 - 21.00 Muay Boran20.30 - 22.00

Ryukyu Kempo20.30 - 22.00
Frisan Gianluca
21.00 - 22.00
Click on the class name to get additional info

Lunedì

Martedì

Mercoledì

Giovedì

Venerdì

LUNEDì MARTEDì MERCOLEDì GIOVEDì VENERDì SABATO DOMENICA
16.00 - 17.00 Sanda Kids16.30 - 17.30
Callegari Francesco


Wushu Kids17.00 - 18.00
Pastorino Michele


Wushu Kids17.00 - 18.00
Licitra Elena


Wushu Kids17.30 - 18.30
Callegari Francesco
Sanda Kids16.30 - 17.30
Callegari Francesco


Wushu Kids17.00 - 18.00
Pastorino Michele


Wushu Kids17.00 - 18.00
Licitra Elena


Wushu Kids17.30 - 18.30
Callegari Francesco
17.00 - 18.00 Judo Bambini17.00 - 18.00

TAEKWONDO KIDS17.00 - 18.00
Diafano Claudio


Wing Tsun Kids17.00 - 18.00
Passalacqua Matteo
Judo Bambini17.00 - 18.00

TAEKWONDO KIDS17.00 - 18.00
Diafano Claudio


Wing Tsun Kids17.00 - 18.00
Passalacqua Matteo
18.00 - 19.00 BJJ Kids18.00 - 19.00
Gorizizzo Marco


Judo Bambini18.00 - 19.00
Judo Bambini18.00 - 19.00BJJ Kids18.00 - 19.00
Gorizizzo Marco
Click on the class name to get additional info

Lunedì

Martedì

Mercoledì

Giovedì

Venerdì

LUNEDì MARTEDì MERCOLEDì GIOVEDì VENERDì SABATO DOMENICA
11.00 - 12.00 Functional11.00 - 12.00
Callegari Francesco
Functional11.00 - 12.00
Callegari Francesco
12.00 - 13.00
13.00 - 14.00
14.00 - 15.00
15.00 - 16.00
16.00 - 17.00
17.00 - 18.00 Functional17.00 - 19.00
18.00 - 19.00 Functional18.00 - 19.00Functional18.00 - 19.00Functional18.00 - 19.00Functional18.00 - 19.00
Click on the class name to get additional info

Lunedì

Martedì

Mercoledì

Giovedì

Venerdì

LUNEDì MARTEDì MERCOLEDì GIOVEDì VENERDì SABATO DOMENICA
10.00 - 11.00 Brazilian10.00 - 12.00
Corvaglia Edi
11.00 - 12.00
12.00 - 13.00
13.00 - 14.00
14.00 - 15.00
15.00 - 16.00 Sanda15.30 - 17.30
Agonisti
Callegari Francesco
16.00 - 17.00
17.00 - 18.00 Judo Bambini17.00 - 18.00Judo Bambini17.00 - 18.00
18.00 - 19.00 Judo Bambini18.00 - 19.00Judo Bambini18.00 - 19.00
19.00 - 20.00 Brazilian19.00 - 20.30
Corvaglia Edi
Brazilian19.00 - 20.30
Corvaglia Edi
Brazilian19.00 - 20.30
Corvaglia Edi
20.00 - 21.00 Sanda20.00 - 22.00Sanda20.00 - 22.00
Callegari Francesco
21.00 - 22.00
Click on the class name to get additional info

Lunedì

Martedì

Mercoledì

Giovedì

Venerdì

Sabato

LUNEDì MARTEDì MERCOLEDì GIOVEDì VENERDì SABATO DOMENICA
15.00 - 16.00 Sanda15.30 - 17.30
Agonisti
Callegari Francesco
16.00 - 17.00
17.00 - 18.00
18.00 - 19.00
19.00 - 20.00
20.00 - 21.00 Escrima20.30 - 22.00

Muay Boran20.30 - 22.00

SAVATE20.30 - 22.00
Munini Marco
Sanda20.00 - 22.00

Taekwondo20.30 - 22.00
Negura Dumitru
Muay Boran20.30 - 22.00Escrima20.30 - 21.30

SAVATE20.30 - 22.00
Munini Marco


Taekwondo20.30 - 22.00
Negura Dumitru
Sanda20.00 - 22.00
Callegari Francesco
21.00 - 22.00
Click on the class name to get additional info

Lunedì

Martedì

Mercoledì

Giovedì

Venerdì

Sabato